Kualifikimi dramatik i Spanjës ndaj Gjermanisë, ja cili zgjidhet lojtari i ndeshjes nga UEFA

Postuar: Korrik 5, 2024 | 20:50

Spanja në gjysmëfinalet e Euro 2024. Kombëtarja e drejtuar nga De la Fuente triumfoi 2-1 përballë Gjermanisë në një duel të zjarrtë dhe spektakolar të zhvilluar në Shtutgart, që ngjasonte me një finale të vërtetë.

SPANJAAAA

Koha e rregullt u mbyll në barazim 1-1, teksa goli i Merinos në minutën e 119-të, i siguroi kualifikimin dramatik iberikëve.

OLMO

Lojtari më i mirë i sfidës nga UEFA u zgjodh Olmo, i cili shënoi golin e parë dhe asistoi te goli i dytë. Kujtojmë që futbollisti që aktivizohet te Lajpcig, u aktivizua nga stoli në minutën e 8-të, duke zënë vendin e të dëmtuarit Pedri.