VIDEO/ Spektakël zikaltër, Interi argëtohet ndaj serbëve të Piter Olainkës

Postuar: Tetor 1, 2024 | 23:49

Interi mposhti me rezultatin 4-0, serbët e Crvena Zvezdës, në duelin e vlefshëm për Ligën e Europës. Dominim absolut i zikaltërve të Simone Inzagit, që nuk e vendosën për asnjë moment në diskutim, triumfin ndaj skuadrës së Piter Olainkës.

inter

Çalhanoglu hapi serinë e golave në minutën e 11-të me një realizim fantastik nga goditja e dënimit. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0, teksa në fragmentin e dytë, zikaltrit shënuan edhe 3 herë të tjera me sulmuesit Aranutoviç, Lautaro Martinez dhe Taremit.

Me këtë fitore Interi u ngjit në kuotnë e 4 pikëve, Duelin e radhës Interi e luan në transfertë ndaj Jang Bojs. Për Crvena Zvezdën, kjo ishte humbja e dytë radhazi. Serbën në duelin e radhës do të luajnë në transfertë ndaj Monakos.

FT: INTER – CRVENA ZVEZDA 4-0

Çalhanogli 11′ , Aranautoviç 59′ , Lautaro Martinez 72′, Taremi 81′ (P)

GOLI I TAREMIT ME PENALLTI: VIDEO

GOLI I LAUTARO MARTINEZ: VIDEO

GOLI I ARNAUTOVIÇ: VIDEO

GOLI I ÇALHANOGLU NGA GODITJA E DËNIMIT: VIDEO