LIGA E EUROPËS / Beshiktashi turpërohet, Muçi e sheh nga stoli. Roma dhe Eintrahti befasohen në fund (VIDEO)

Postuar: Shtator 26, 2024 | 23:04

Ndeshjet e sotme në Ligën e Europës kanë dhuruar rezultate shumë interesante, teksa kanë regjistruar frenime të skuadrave që kanë pretendime për të ecur më tej në turne.

EUROPA LEAGUE

Shembulli konkret është Roma e cila synonte që të bënte hapa të rëndësishëm para në ndeshjen përballë Atletiko Bilbaos. Ekipi i Juriç kaloi në avantazh me Dovbyk në pjesën ë parë, por nuk ia doli të administronte epërsinë deri në fund, kur u barazua nga Paredes.

Edhe Eintraht Frankfurt është ndalur në shtëpi përballë Viktoria Plzen në një ndeshje që po e fitonte me shifrat 3-1 deri pak minuta para fundit, Por çekët ia dolën të shënonin dy gola, për të çuar sfidën në barazimin përfundimtar 3-3.

Një kapitullim i plotë pa kushte ishte ai i Beshiktashit përballë Ajaksit, duke u mundur 4-0 në Amsterdam. Ernest Muçi ishte në stol në këtë sfidë, por nuk u aktivizua në asnjë minutë nga trajneri Van Bronkhorst.

REZULTATET

AJAKS – BESHIKTASH 4-0
31′ Fitz-Jim, 52′, 73′ Godts, 55′ Tejlor

Goli i Tejlor (VIDEO)

Goli i Godts (VIDEO)

Goli i Fitz-Jim: (VIDEO)

ROMA – ATL. BILBAO 1-1
32′ Dobvyk / 86′ Paredes

Goli i Paredes (VIDEO)

Goli i Dovbyk: (VIDEO)

BRAGA – MAKABI 2-1
88′, 90’+5′ (p) Bruma / 30′ Davida

FRANKFURT – PËLZEN 3-3
38′ Ekitike, 62′ Dina Ebimbe, 67′ Kristensen /41′ Suiç, 87′ Adu, 90’+3′ Jemelka

FCSB – RFS 4-1
8′ Birlige, 32′ Stefanesku, 58′, 69′ Olaru /23′ Lipuscek

LION – OLIMPIAKOS 2-0
66′ Sherki , 71′ Benrahma

TOTENHEM – KARABAK 3-0
12′ Xhonson, 53′ Sarr, 69′ Solanke