Stoli bind trajnerin Agostineli. Fitore me dy gola, Flamurtari bën prova ndaj Luftëtarit para duelit me Vorën

Postuar: Shtator 6, 2024 | 10:15

Flamurtari ka kryer një test dje para provës së “zjarrit” që e pret javën e ardhshme në Vlorë ndaj rivalëve të Vorës. Flamurtari bind në miqësore me Luftëtarin, ku skuadra e trajnerit Andrea Agostinelit fitoi me rezultatin 2-0 ndaj Luftëtarit, që po përgatitet për fillimin e sezonit të ri në Kategorinë e Dytë.

oshafi dhe pjeshka festojne golin

Ramadani, Vucaj, Mukoj, Diamanti, si dhe trajnerët Shabani dhe Kuqi rikthehen si ish-ë në stadiumin e Vlorë. Përveç testimit të ekipit, ndeshja ishte edhe si një provë përpara se të miratohet zhvillimi i ndeshjeve zyrtare me drita. Takimi nisi në orën 18:00, ku një pjesë u zhvillua në dritat e prozhektorëve. Zhbllokimi i shifrave erdhi shumë shpejt. Vendasit kaluan në avantazh me Oshafin në minutën 4-t, që përfitoi nga një top i gjatë pas shpinës së mbrojtësve gjirokastritë.

Kobian u treguan i lëvizshëm në këtë takim, por pa mundur që të shënojë. Një mundësi ideale ka edhe Paulo Pjeshka dhe më pas është Allmuça që mundohet të rrezikojë. Një gjuajtje dënimi e Vucajt grushtohet nga Frashëri. Pjesa e parë do të mbyllej në avantazhin e vlonjatëve. Në pjesën e dytë Paulo Pjeshka shënoi golin e dytin në minutën e 57-të. Miqësorja u vlejti shumë të dy trajnerëve, ku Agostineli provoi lojtarët që kanë ardhur së fundmi në merkato, si dhe ata që po marrin veten nga dëmtimet, siç ishte rasti i Albi Allës që e nisi si titullar.

FLAMURTARI – LUFTËTARI 2-0