VIDEO/ 3 gola për 5 minuta dhe 1 karton i kuq, Milani asfalton edhe Leçen e Ramadanit

Postuar: Shtator 27, 2024 | 23:47

Milani ka regjistruar fitoren e tretë radhazi në kampionat, duke mposhtur me rezultatin 3-0, Leçen e Ylber Ramadanit. Kuqezinjtë e Fonsekës arritën të shënonin 3 gola për 5 minuta në pjesën e parë, duke siguruar 3 pikë të arta.

milannnn5

Serinë e golave e hapi Morata në minutën e 38-të, për t’u pasuar nga golat e Teo Hernandez dhe Pulisiç në minutat 41 dhe 43.

Fragmenti i dytë i ndeshjes nuk prodhoi gola, ndërkohë që kuqezinjtë e mbyllën ndeshjen me 10 lojtarë, Bartesaghi i aktivizuar në minutën e 75-të, u ndëshkuar me karton të kuq, pas një ndërhyrje të gabuar.

Për sa i përket Ramadanit, ai u aktivizua titullar në këtë përballje, por pa mundur të linte gjurmë.

Duelin e radhës Milani do e luajë në transfertë ndaj Fiorentinës, ndërsa Leçe luan sërish në transfertë, kësaj here ndaj Udinezes.

FT: MILAN – LEÇE 3-0