VIDEO/ Alen Sherri i pakalueshëm në ndeshjen e debutimit, Kaljari kualifikohet në 1/8 e Kupës së Italisë

Postuar: Shtator 24, 2024 | 20:24

Alen Sherri ka debutuar me këmbën e mbarë te Kaljari në Itali. Ish-gardiani i Egnatias mbajti portën e paprekur, teksa skuadra e tij u kualifikua për në 1/8 e Kupës së Italisë pasi mposhti 1-0 Kremonesen.

qwewqewqwqewqe

Lapadula shënoi në minutën e 60-të për Kaljarin në një ndeshje që përgjithësisht u dominua nga vendasit. Në anën tjetër Sherri tregoi siguri në portën e tij, duke treguar aftësitë atëherë kur ishte e nevojshme.

Panorama Sport iu sjell më poshtë rastet, kur portieri shqiptar tregoi siguri. Po ashtu dhe golin, që u shënua në pjesën e dytë.