VIDEO/ Atalanta kthehet e frikshme me treshen Retegui-Lukman-De Ketelare. Fitorja tenistike e ngjit në vendin e katërt

Postuar: Tetor 26, 2024 | 22:57

Atalanta ka dhënë një tjetër prove se në momentin ku r ka në formë lojtarë e sulmit, bëhet një skuadër e cila është ë vëeshtirë për t’u ndalur.

dfggfdgfdgfdgfdgfd

Këtë e mësoi në kurrizin e vet sot Verona, e cila u shkel me këmbë nga bergamaskët të cilët triumfuan me shifrat 6-1. Me De Ketelare në regji të lojës së skuadrës së Gasperinit, rrjeta u tund që në minutat e parë. De Run, Retegui dhe De Ketalare shënuan shpejt në portën kundërshtare duke çuar rezultatin në 3-0 pa kaluar 15 minuta lojë.

Më pas ishte Lukman i cili shënoi një dygolësh për të mbyllur pjesën e parë me shifrat 5-1, pasi Sarr shënoi për miqtë. Një tjetër gol i Reteguit në pjesën e dytë vulosi fitoren e thellë që çon Atalantën në vendin e katërt, me pikë të barabarta me Juventusin.