VIDEO/ Disfatë me 2 gola dhe karton i kuq në pjesën e parë, Drita vuan ndaj Legias së Varshavës në Ligën e Konferencës

Postuar: Gusht 22, 2024 | 19:56

Dirta e Gjilanit u mposht me rezultatin 2-0 në aktin e parë të duelit “play off” të Ligës së Konferencës ndaj gjigantëve polak të Legias së Varshavës.

DRITA

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, teksa në minutën e 30-të skuadra kosovare mbeti me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të mbrojtësit Gomda.

Legia Warszawa 1-0 Drita – Blaž Kramer 56′
byu/4gjdtokurwa insoccer

Golin e parë vendasit e gjetën në minutën e 56-të, me anë të sulmuesit Kramer, i cili realizoi me kokë, Për golin e dytë mendoi Gual, i cili në minutën e 83-të, vulosi shifrat në 2-0.  Dueli i kthimit do të zhvillohet pas 1 jave në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ku skuadra e Zekerija Ramadanit do të tentojë mrekullinë, edhe pse në letër situata duket shumë e vështirë.

Legia Warszawa 2-0 Drita – Marc Gual 83′ byu/4gjdtokurwa insoccer