VIDEO/ Eurogol dhe karton i kuq, Roshi fiton “derbin” me Dean Liçon

Postuar: Shtator 27, 2024 | 21:30

Odise Roshi, triumfoi në “derbin” ndaj Dean Liços në Ligën e Parë turke. Skuadra e Erzurumspor mposhti me rezultatin 1-2 Igdir, në duelin që rezultoi tepër emocionues. Të dy futbollistët shqiptarë u aktivizuan si titullarë, teksa në fund festoi… Roshi.

gdfgdgd

Vlen të theksohet fakti se Igdri mbeti me 10 lojtarë në minutën e 40-të. Sfida u zhbllokua në minutën e 63-të, kur Kroçiata realizoi një eurogol nga goditja e dënimit.

Roshi u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 81-të, ndërkohë që Mamba, në minutën e 85-të, shënoi golin e dytë për Erzurumspor. Në minutën e 90+1, vendasit shënuan golin e nderit me Hatipoglu.

Liço qëndroi në fushë 86 minuta, ndërsa Roshi u zëvendësua në minutën e 90-të.