VIDEO/ Fitore e artë në transfertë, Liverpuli merr kreun e Premier Ligës

Postuar: Shtator 28, 2024 | 20:35

Liverpuli mposhti mbrëmjen e sotme Uolves-in me rezultatin 1-2 në duelin e vlefshëm për javën e gjashtë të Premier Ligës, duke siguruar 3 pikë të arta në këtë transfertë delikate.  66dcda59-be70-4402-b3c8-a86a50872a42Duket se të kuqtë ia kanë marrë dorën Uolvesit, ku në 16 përballjet me njëra-tjetrën në Premier Ligë, Liverpuli ka triumfuar 15 herë.

Konate hapi serinë e golave në minutën e 45+2, duke i dhuruar avantazhin skuadrës së tij në fundin e pjesës së parë.

Vendasit arritën të reagonin në minutën e 56-të, me Ait Nouri, që vendosi baraspeshën e përkohshme, teksa për golin e fitores mendoi Salah në minutën e 61-të, me egjiptianin që goditi saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Ky ishte triumfi i 5-të në 6 jave për Liverpulin që ka marrë kreun e renditjes.