VIDEO/ Mançester Junajtid në kaos, turpërohet në shtëpi nga Totenhemi dhe trondit pankinën e Ten Hag

Postuar: Shtator 29, 2024 | 20:15

Mançester Junajtid ka vazhduar të shfaqë një brishtësi të jashtëzakonshme duke u mundur këtë herë në shtëpi nga Totenhemi në një ndeshje ku kapitulloi pa kushte përballë londinezëve.

fdddgfdgdgdf

Skuadra e drejtuar nga Erik Ten Hag, gjithnjë e më shumë në diskutim pavarësisht rinovimit të kontratës së tij me “djajtë e kuq”, e pa veten në disavantazh që në minutën e tretë të sfidës pas golit të Xhonson për miqtë.

Gjërat morën një rrjedhë edhe më të keqe për ta kur Bruno Fernandes u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 42-të të sfidës, duke ia bërë më të lehtë Totenhemit menaxhimin e lojës. Londinezët “falënderuan”, duke dyfishuar shpejt rezultatin me Kulusevskin në startin e pjesës së dytë teksa fundosën vendasit me golin e Solanke në minutën e 77.

Fitorja 3-0 ngjit Totenhemin përsëri pranë skuadrave që pretendojnë për Europën, ndërsa lë Mançester Junajtid në vendin e 12 në klasifikim, pas një tjetër starti të tmerrshëm të sezonit.