VIDEO/ Dy pretendime për penallti, Milani mposhtet nga Leverkuseni dhe pëson humbjen e radhës në Champions

Postuar: Tetor 1, 2024 | 23:50

Milani ka pësuar humbjen e dytë në Champions pas asaj me Liverpulin. rytuNdërkohë Bajer Leverkuseni ka marrë një tjetër fitore duke shkuar në kuotën e 6-pikëve. Heroi i kësaj sfide padyshim ishte Bonifejs i cili shënoi golin e vetëm të kësaj sfide.

Ai realizoi edhe në minutën e 21-të, por goli u anulua për pozicion jashtë loje. Ndërkohë kuqezinjtë e Fonsekës pretenduan dy herë për penallti, por nuk iu aprovuan në asnjë rast.

BAJER LEVERKUSEN 1-0 MILAN

52′ Bonifejs

NGJARJET KRYESORE

90’+5′ Mbyllet sfida, fiton Bajer Leverkuseni!

90′ Akordohen 4 minuta shtesë!

83′ Rast i artë për Milanin, Teo Hernandez gjuan drejt portës dhe topi devijohet duke goditur traversën. Sfera kthehet drejt Moratës i cili gabon me gjuajtjen me kokë. (VIDEO)

79′ Morata rrëzohet në zonë dhe pretendon për penallti, pas konfirmimit të VAR, arbitri vijon lojën. (VIDEO) (VIDEO)

76′ Florian Virc i jep një pasim fantastik dhe Frimpong gjuan drejt portës, por nuk arrin të shënjestrojë si duhet. (VIDEO)

72′ Pulisiç kroson nga këndi, por portieri Hradeki është i pozicionuar mirë dhe e largon topin me grusht.

65′ Fofana gjuan nga distanca, por topi pritet nga portieri i Leverkusen.

62′ Abraham largohet nga fusha, në lojë futet Morata.

58′ Fofana merr një pasim të dhe lëshon një predhë nga distanca, por përpjekja e tij e mahnitshme shkon jashtë shtyllës së majtë. (VIDEO)

56′ Reijnders merr një pasim dhe lëshon një goditje të fortë nga brenda zonës, por portieri bën një pritje fantastike. (VIDEO)

52′ GOOOL BAJER LEVERKUSEN 1-0/ Frimpong gjuan drejt portë së Menja i cili bën një pritje të shkëlqyer, por topi i kthehet Bonifejs i cili përfiton nga rasti i artë për të kaluar në avantazh skuadrën e tij. (VIDEO)

48′ Virc krijon një goditje nga buza e zonës pasi mori një pasim të saktë, por Menja bën një pritje fantastike. (VIDEO)

46′ Nis pjesa e dytë pa zëvendësime.

45’+3′ Pjesa e parë mbyllet pa gola!

45′ Akordohen 2 minuta shtesë.

41′ Trapsoba ndërhyn ndaj Abraham në zonën e rreptësisë dhe Milani kërkon penallti, por arbitri vijon lojën. (VIDEO)

39′ Pulisiç merr një pasim të zgjuar dhe gjuan nga mesi. Goditja e tij duket sikur po shkon në këndin e poshtëm të majtë, por portieri bën një pritje të shkëlqyer. (VIDEO)

38′ Trapsoba mori topin në buzë të zonës dhe gjuajn mbi traversë. (VIDEO)

35′ Frimpong dërgon një pasim në zonë, por Menja është i vëmendshëm për të kapur topin.

28′ Frimpong krijon pak hapësirë ​​dhe gjuan topin nga buza e zonës, por gabon me shënjestrën pasi sfera përfundon në tribunë.

28′ Grimaldo merr një pasim të shkurtër dhe menjëherë gjuan drejt këndit të poshtëm të djathtë nga distanca, por Menja bën një pritje shumë të lehtë.

27′ Leao dërgon mbi një krosim nga ana në zonën e rreptësisë për të gjetur një nga shokët e tij të skuadrës, por ai dështon.

21′-23′ Bonifejs përballet me një kros të përsosur nga Frimpong thellë brenda zonës, dhe ai prodhon një goditje të saktë që shkon në këndin e poshtëm të djathtë. Por arbitri konsultohet me VAR-in dhe e anulon golin për pozicion jashtë loje. (VIDEO) (VIDEO)

18′ Frimpong përpiqet të dërgojë një pasim të ulët në zonë, por ai bllokohet dhe topi del jashtë loje.

16′ Grimaldo dërgon një top të gjatë në zonë, por Menja e kap me lehtësi topin.

14′ Bonifejs prodhon një pasim të rrezikshëm të ulët në zonën e penalltisë, por mbrojtja arrin ta ndërpresë atë.

13′ Lojtarët e Leverkusenit po shkëmbejnë pasime të shkurtra me njëri-tjetrin, duke pritur momentin e duhur për të mposhtur mbrojtjen e kundërshtarëve.

10′ Amine Adli gjuan drejt mesit të portës, por portieri i Milanit është i pozicionuar mirë për të bërë një pritje të rehatshme.

9′ Garsia ndëshkohet me karton të verdhë pas një ndërhyrje të gabuar ndaj Pulisiç.

3′ Një krosim i shkëlqyer në zonë gjen Piero Hinkapie, i cili drejton goditjen me kokë drejt këndit të poshtëm djathtas, por Menja tregon gatishmërinë e tij dhe bën një pritje mahnitëse. (VIDEO)

3′ Bonifejs merr një pasim të mirë, por gjuajtja e tij nga mesi i portës pritet nga Menja.