VIDEO/ E shpëton një gol në minutën e 98, Mançester Siti merr një barazim dramatik përballë Arsenalit që luajti një pjesë me 10

Sep 22, 2024 | 20:46

Mançester Siti dhe Arsenali janë ndarë në një barazim 2-2 në duelin e parë të sezonit mes ekipeve që janë pretendentet kryesorë për titullin kampion në Premier Ligë. Një barazim dramatik e që padyshim do të sjellë shumë diskutime.

asddsadsadasasdsdasadsasdds

Siti e nisi ndeshjen me një gol të shpejtë që në minutën e 9 nga Haland dhe u duk se mund të dominonte duelin.

Por Arsenali reagoi shpejt dhe barazoi shifrat me Kalafiorin, para se të kalonte në avantazh me Gabriel në shtesën e pjesës së parë. Megjithatë, “topçinjtë” e mbyllën këtë fraksion lojë në disavantazh numerik pas kartonit të kuq të Trosard.

Në inferioritet, skuadra e Artetës vendosi të mbronte rezultatin në pjesën e dytë, duke i lënë plotësisht kontrollin e lojës Sitit, që nuk gjente do të çara në prapavijën e ngjeshur të londinezëve.

Dukej se Arsenali po merrte një fitore të artë në transfertë në këtë sfidë, por në minutën e 8 shtesë nga 7 të akorduara, pas një goditje këndi ishte Stouns ai i cili gjeti gjuajtjen e duhur. Ai çoi sferën në rrjetë për t’i dhënë barazimin ekipit të tij që mbetet kësisoj përsëri në kreun e renditjes.